| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Am cea mai rusinoasa problema din lume, INROSITUL.Fratilor, daca merg pe drum si trece o fata mai draguta pe langa mine ma fac la fata ca o rosie, dar ganditi-va sa mai vorbeasca cu mine...Cateodata daca merg cu tatal meu sau cu unchiul noi ne mai uitam dupa "gagici"(ceva normal la baieti), dar daca unul dintre ei imi arata o fata mai frumoasa, eu incerc sa schimb subiectul findca sunt 100% sigur ca ma inrosesc.Din cauza acestei probleme nu am curaj sa imi fac o prietena, daca ma atinge o fata sau daca ma saruta pe obraz, fac rapid un gest jalnic ca sa nu ma inrosesc prea mult.As vrea sa nu am raspunsuri de genu"Sa ai incredere in tine,sau, De ce sa le cred alte persoane si de ce sa nu zic ca sunt ca si prietenii mei, sau nu stiu ce chestii psihologice. Vreau ceva serios!

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Asa eram si eulaughing si acum cand ma simt jenat laughingde unele situati, ma apuca un ras.
Dar un ras dala sanatosrolling on the floorDe se uita lumea la mine...

| BeHappyOriceArFi explică:

Am 13 ani, doar ca eu nu vreau ca atunci cand o sa fiu mai mare sa zic ca toata copilaria mea am stat ca un prost si ma uitam la fete, si stiu ca fata nu ma mananca si stiu ca nu este nici sfarshitul lumii, chestia este ca nu sunt nici rushinos, cateodata ma inroshesc fara sa stiu, ce ma jeneaza mai tare este atunci cand mi se spune asta.

| HappyKiddd a răspuns:

Poi nush.nu te mai stresa atat de mult.park ar fi sfarsitul lumii...nu-i asa..Incearca sa nu mai fii rusinos si sa ai incredere in tine.Ca doar nu te mananca fata nu?

| Mara989 a răspuns:

Asa sunt si eu. Nu are leac. Timpul este singurul remediu. Mai crestem, ne maturizam si...vom scapa de aceaasta problema rusinoasalaughing. Cati ani ai?

| Mara989 a răspuns:

Ar putea fi o urmare a pubertatii. Stii tu ...toate emotiile care ne apuca asa din senin.Asta este explicatia pe care mi-am dat-o eu mie insami.