| Alex31004 a întrebat:

Hey!
Am si eu o problema.
De mai mult timp ma doare capul, dar de vreo 3-4 zile ma doare capul foarte tare si ochii in acelasi timp, de exemplu: Daca vreau sa ma uit in stanga,dreapta,sus jos,ma dor ochii ingrozitor. si am si temperatura.
Credeti ca ar fi vorba de ochi, adica sa am probleme cu ochii, sa port ochelari sau astea?
Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| suMRed34 a răspuns:

Atunci se poate sa fie doar de la ochi daca si obosesti repede la ei, deci ai avea nevoie de un consult oftalmologic, oricum tot la medicul de familie ajungi orice ai face, asa ca eu zic sa nu mai stai pe ganduri ca e inspre binele tau si e sanatatea ta in joc!

8 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

In general, daca ai probleme cu ochii nu cauzeaza febra.
Este posibil sa te doara capul si ochii din cauza febrei. Probabil ai sinusurile inflamate sau ai prins vreo raceala.

| Alex31004 explică (pentru OoBunnyoO):

Poate fi si asta, dar problemele cu vedereaa?! straight face

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Alex31004):

Probabil ca ai si probleme cu vederea, dar nu ai febra din cauza asta. Asteapta sa iti treaca febra si te poti duce la un control oftalmologic.

| Alex31004 explică (pentru OoBunnyoO):

Febra mi-a trecut, am mers la Farmacie si mi-a dat un Panadol, febra mi-a trecut.

| suMRed34 a răspuns:

Se poate sa fi facut o sinuzita sau se poate sa ai ochii foarte obositi.Iti recomand sa te duci la medicul de familie ca sa te linistesti.

| Alex31004 explică (pentru suMRed34):

Paii..am si mici probleme cu vedere. imi vine sa clipesc mai mereu, parca "imi fuge imaginea din fata ochilor", etc.

| Alex31004 explică (pentru suMRed34):

Pai maine merg la medicul de familie si apoi, mai departe la un cabinet oftalmologic. am o prietena care la fel i s-a intamplat si a fost nevoie de ochelari.

| suMRed34 a răspuns (pentru Alex31004):

Atunci se poate sa fie doar de la ochi daca si obosesti repede la ei, deci ai avea nevoie de un consult oftalmologic, oricum tot la medicul de familie ajungi orice ai face, asa ca eu zic sa nu mai stai pe ganduri ca e inspre binele tau si e sanatatea ta in joc!

| 4BubaNeagra a răspuns:

Daca nu ti s-a mai intamplat asta, inseamna ca te-a tras curentu