| hurrem190699 a întrebat:

Hey! As dorii sa ma ajutati daca puteti..am o problema stanjenitoare:-[. La nastere cand am avut prima baita, moasa mea mi.a stors sanii pentru a nu fi 'tatoasa' iar eu.acum am sanii foarte mici, am 15 ani. Nu sunt foarte bine dezvoltata. mi.a venit menstruatia la 13 ani. Vreau sa stiu daca chestia asta cu storsul sanilor functioneaza si eu chiar o sa raman cu sanii mici. Dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva.
sigur nu are legatura.
sanii tai au inceput sa se dezvolte cu ceva timp inaintea menstruatiei deci putea moasa ta sa iti si traga de sani ca nu avea ea ce face.
mama ta cum are sanii? daca si ea ii are mici atinci inseamna ca nu iti vor creste foarte mari.
mai e timp pana la 21 de ani sa iti creasca sanii.
si daca nu cresc nu-i problema, e chair bine priveste partea buna :
-poti dormii pe burta
-nu vei avea probleme cu spatelee din cauza sanilor
-vei gasi mereu haine sa iti vina fara sa ramai cu burivil gol deoarece se muleaza pe sani.
-vei putea cu ajutorul sutienelor push-up sa iti faci sanii cat doresti de mari
love struck:*

| Pitic a răspuns:

Buricul (scuze)

| SkyPilot a răspuns:

Nu am auzit niciodata de asa ceva, nu cred ca e adevarat.
Mai bine cu sanii mici. Nu iti vor sta in drum cand ai ceva de facut. Si daca esti ingrijorata cu baietii, sunt multi la care le plac sanii mici si fermi. Eu sunt unul dintre ei happy

| cristimihailov a răspuns:

Acestea sunt superstitii aiurea.

Gen da-ti cu pamant pe rana ca sa se vindece rana. Ca din pamant esti, si in pamant te intorci.

Acelasi lucru cu a spune sa iti mananci rahatul ca si el a fost mancare initial.

Chestiile cu sanii tin de dezvoltare, de gradul de grasime din corp, de hormoni, etc. E complex.

Daca tii neaparat du-te la medicul de familie ca sa te trimita pentru o serie de investigatii: daca stai bine cu hormonii, etc.