| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Buna TPU! Am nevoie urgenta de voi puppy dog eyes!
Acum 2 saptamani tatal meu s-a operat de arterita la un picior. Inca are dureri groaznice din cauza carora nu poate dormi. Cat timp va mai dura aceste dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde unde simte acele dureri. daca le simte in zonele afectate de arterita (adica in muschii din gamba si de la picior), poate ramane cu dureri pe termen foarte lung, cu ameliorare progresiva dar lenta. Daca il doare plaga operatorie, durerea va trece cat de curand.