| Juviia a întrebat:

Hey! Ce aș putea face să slăbesc? Am 1, 60 și 61kg.

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Casian_Raciac_1995 a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci dupa ora 18:00, si apuca-te de un sport.Ar fi bun innotul, sau alte sporturi daca esti fata.Sau incearca sa renunti la paine, dulciuri, bauturi acidulate pana ajungi la greutatea dorita. Funda?

| peperonies a răspuns (pentru Casian_Raciac_1995):

Ce se intampla dupa ora 18:00 nu mai exista gravitatie?

7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Renunta la carne o perioada! te va ajuta foarte mult! tine un regim cu verdeturi, plante, mancare usoara si nu uita sa te misti. nu trebuie sa depui efort neaparat insa nu poti nici sa stai. spor!

| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi. daca esti fata las-o usor si cu fructele. e atat de simplu.

| Diance a răspuns:

-Mananca ceea ce te ingrasa dimineata, iar seara mananca putin.
-Fa miscare.
-Nu mai bea bauturi acidulate
-Mananca cereale integrale
-Renunta la carnea de porc si inlocuieste-o cu cea de pasare

| DinuMarius26 a răspuns:

Ti se pare ca esti gras/a? la 1, 60 si 61 de kg?

| DenisaAnon a răspuns:

Conteaza cari ani ai.Eu am 1.70 si 50 kg.Am crescut in inaltime si asta a ajutat sa mi se uniformizeze greutatea pe corp. Daca ai 10-16 ani e posibil sa te mai inalti

| armereuncotnari a răspuns:

Cel mai mult m-a ajutat un pahar de apa cu lamaie si bicarbonat dimineata, pe stomacul gol cu o ora inainte de micul dejun. in paharul ala se afla multa vitamina C, ceea ce stimuleaza arderile.