| Pufulinna a întrebat:

Hey. Ce as putea lua pentru a scapa de constipatie? :-s
Ceva ceai?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lorycool a răspuns:

Ti-ar prinde bine un ceai laxativ cu multa miere in loc de zahar! :*

8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Vezi daca mai ai niste zeama de varza de asta iarna
1-2 cesti si nu te mai ridici de pe WC pana maine dimineata

| notsurewhoiam a răspuns:

Pai eu stiu ca perele si strugurii sunt foarte bune la asa ceva iar daca vrei ceai incearca musetelul in general fructele zemoase si lichidele ajutahappy

| meduzza a răspuns:

Dulcopic sau Dulcolax. (sau ceva de genulbig grin) Daca vrei ceva natural ia Herbolax de la Cosmopharm e foarte bun

| Diiiidi a răspuns:

Heyy pai poti sa bei cat de multe ceaiuri musetel, menta in special sau orice fel de ceai.+Consuma supeeee cat de multe alea te ajuta mult
Sper ca te-am ajutat
Xo:*

| danielalex a răspuns:

Incearca sa combini, lapte, cu suc de struguri, portocale stoarse, incearca eu am reusit sa scap si e mai bine decat sa bagi toate cacaturile de medicamente in tine! bafta

| Pufulinna explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri big hug. Voi incerca cu siguranta ce mi-ati spus. kiss

| LIVIU1992 a răspuns:

Combini berea cu fructele, remediul perfect. Daca il incerci iti urez lectura placuta

| mirunapopescu a răspuns:

Iti recomand ColonHelp. Pe mine m-a ajutat mult.