| Ioana6921605 a întrebat:

Hey, cum as putea sa scap de frica de a ma ingrasa si de obiceiul de a ma cantari excesiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Depinde de vârsta pe care o aveți! Până la majorat, sunteți influențată de cei din jur, inclusiv colegii de școală, care vă sperie cu fel de fel de trăznăi! Dacă ați trecut de majorat, vorbesc serios, căutați un psiholog și să discutați sincer despre această problemă.
Problema pe care o aveți acum dumneavoastră, este un început de anorexie. Adică, o boală psiho-emoțională prin care o persoană devine obsesivă în privința greutății corporale, cum arată. Nu trebuie să vă speriați, dar nici neglija această problemă!
Nu puteți, din păcate fără ajutorul unui doctor să depășiți această problemă, mai ales din ce ați scris că deja cântarul a devenit "o obsesie", iar în consecință și alimentația are de suferit!
Succes și sănătate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai mânca mult.