| Noonehereyet a întrebat:

Hey! Am obiceiul sa ma trezesc noaptea sa mananc si sa beau apa, dar mi-e super frica de intuneric si de obicei ies cu lanterna dupa mine. M-am saturat! Cum as putea sa scap de fobia asta? Multi rad de mine si chiar nu mi se pare ok...
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca tot ce crezi tu despre intuneric e doar in mintea ta. Ofera-ti curaj si obisnuieste-te.

| Aimee33 a răspuns:

Gandeste-te ca nu e nimeni in jurul tau si mergi linistita. Eventual lasa lumina de pe hol aprinsa.