| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Daca îți faci operația de deviație de sept, dar ai probleme cu venele foarte subțiri din nas și ar putea aparea sângerări mari in timpul operației se poate opri sângerarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt medicamente care ingroasa sangele sau il subtieaza, fi fara griji ca exista de toate, dar sa spui acelui doctor asta inainte de operatie

| Dandinelle a răspuns:

Doctorul tau până să intre în operație se familiarizeaza cu situația și știe probabil ( daca nu ii spui deja de la consultul pre-operator ) că ai venele subțiri.