| Voicu_Georgiana_1995 a întrebat:

Hey! Daca nu mananci..sa zicem 5 zile, ce se intampla? Din curiozitate...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| powergirl a răspuns:

Din punct de vedere medical, majoritatea medicilor consimt ca oamenii cu o buna stare de sanatate pot supravietui pana la 8 saptamani fara hrana, in conditiile in care dispun de apa. Asa cum oamenii sunt diferiti insa, si organismul uman raspunde diferit: unii rezista mai mult, altii, in lipsa alimentarii, isi pierd viata in scurt timp.

Durata perioadei in care o persoana poate supravietui fara hrana este puternic influentata de mostenirea genetica, de greutatea corpului si alte criterii ale sanatatii, dintre care cel mai important ramane nivelul de deshridatare al persoanei respective. In general, insa, un om poate supravietui fara apa si hrana aproximativ 10 zile. In functie de nivelul de deshidratare perioada este cuprinsa intre 1 – 3 saptamani.

astea sunt 2 exemple parerile sunt impartite si depinde de organismul fiecaruia

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ajungi sa nu te mai tii pe picioare.

| florin1979 a răspuns:

Incearca, asa din curiozitate. happy

| Voicu_Georgiana_1995 explică (pentru florin1979):

O sa incerc... Din curiozitate, nu :-) :-) :-)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil lesini

| Voicu_Georgiana_1995 explică (pentru suntserios):

Dar slabesti, ca o mumie?

| LeMousiqe a răspuns:

Depinde cum ai organismul!

| LeMousiqe a răspuns:

Nu stiu! Dar un om a stat flamand si nu a baut nimic 400 de zile! Si nu a murit!

| SolitarHacker a răspuns:

Incepi sa, slabesti...

| accescrang a răspuns:

Un act de vitejie din punctul unora de vedere.
Un act de inconstienta din punctul altora de vedere...printre care ma aflu si eu.
Care sunt avantajele faptului ca nu mananci 5 zile? Te-ai intrebat?

| Voicu_Georgiana_1995 explică (pentru accescrang):

Da.Am vazut multe fete pe net care erau ceva de genu':
Daca nu mananc... zile. Slabesc?
Nu, acum serios cat de bolnav mintal sa fi sa faci asta? Vroiam sa stiu doar ce se intampla daca nu mananci... zile.
P.S. Raspuns inteligentwinking

| accescrang a răspuns (pentru Voicu_Georgiana_1995):

Multumesc pentru raspuns.