| George628zz a întrebat:

ce se intampla daca nu mananci 2 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

1) Iti ghiortaie matele ☺.
2) Te duce gandul doar la mincare
3) Sari pe orice fel de mincare, fara sa te gindesti prea mult la cit de buna e. Chiar si ce iti displacea inainte devine gustos ☺.
4) Stai linistit, nu mori de foame. Recordul e undeva la 60 de zile. O saptamana fara mincare pentru cei sanatosi nu ar trebui sa cauzeze prea mari probleme, doar scaderea in greutate e mai evidenta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Foame.

| anonimg a răspuns:

In prima zi organismul este socat la cat de multumit este ca nu l-ai obosit cu mancare.
Iti va multumi si a doua zi. Dar a treia zi trebuie sa il alimentezi, chiar daca vointa este mai puternica decat organismul.

| Catrice a răspuns:

Bagi ca spartu' a 3-a zi.

| Frank51 a răspuns:

Scazi din grasime, masa musculara, apa, si cel mai important lucru, ti se goleste ficatul si isi da un restart.

| sabin89 a răspuns:

Poţi începe să ai vedenii şi să te califici ca profet.

| Sofer a răspuns:

Foame. Încă nu am încercat.

| Werrich a răspuns:

Nimic, omul rezista 7 zile fără mâncare

| cristimihailov a răspuns (pentru Werrich):

Boss, esti dezinformat rau de tot.

| Werrich a răspuns (pentru cristimihailov):

Pentru ca folosești limbaj de manelist îți iei ignore!

| Werrich a răspuns:

Conform unor studii facute de cercetatori, o persoana poate sa traiasca fara mancare pana la 40 de zile. Hidratarea este insa esentiala, Au existat totusi in istorie si cazuri de oameni care au trait si 73 de zile fara mancare.

https://www.google.com/......-corp/amp/

| CleanHeart a răspuns:

Nimic, o sa-ti fie foame.

| Goddessss a răspuns:

Prima zi nu observi dimpotrivă, esti in forma, ai mai multa energie. Dar deja de la a doua a treia apare starea de oboseala, disconfort, starea psihica e bruiată, orice zgomot cumva te deranjează.

| ruddy a răspuns:

Eu am rezistat 3 zile fara sa mananc. Si nu am facut asta pentru a slabi. Oriunde te uiti vezi manare, si te gandesti la ce o sa bagi in tine cand o sa ai ocazia