| anonim_4396 a întrebat:

Hey! De la paraziții intestinali ai dureri de burta sau și alte simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bruno92 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut paraziți intestinali când eram mică și pot să-ți spun că astea sunt simptomele: dureri de sotmac, greață, o stare de discomfort.

| alma200033 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oare de la paraziții ăștia poți avea dureri in jurul buricului persistente daca nu tratezi? Se descoperă ușor în analize?

| Pati2500c a răspuns (pentru alma200033):

Da, eu aveam dureri in jurul buricului, am fost la analize si mi-a iesit ca aveam, mi-a dat doctor tratament si la urmatoarele analize a zis ca nu mai aveam. A spus ca trebuie facute mai des ca sa vedem, pentru ca nu ies mereu la analize acesti paraziti. Numai bine!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor degeaba stai asa si intrebi.