| Sebytzu_9214 a întrebat:

Hey! De o saptamana m-am lovit la degetul "aratator" de la picior de fundul piscinei,si tot este umflat si vanat,dar il pot misca, ce sa fac? Multam!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| wurgut a răspuns:

Pune o compresă cu apă rece dacă nu vrei să ajungi la medic şi ţine-l nemiscat aşa. Schimbă-i bandajul o dată pe oră şi în 2-3 zile îşi revine. Este posibil să ai o fractură, dar se vindecă - cheia este să îl ţii drept - eventual pune-ţi bandaje între celelalte degete pentru a le menţine poziţionate drepte.
Stimă şi însănătoşire grabnică! Data viitoare fii mai atent!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pui o compresa cu apa rece.
Daca il poti misca, nu-i nevoie sa mergi la medic.
Te pup!

| Zoey112 a răspuns:

Foloseste crema de galbenele si asteapta sa se dezumfle, daca nu trece in maxim o sapt mergi la dcotor. probabil ca nu rupt daca poti sa il misti happy

| JeffRider93 a răspuns:

Du-te la un doctor.Iti da el o crema sau ceva care sa ti-l dezumfle.Baftawinking

| Sebytzu_9214 explică:

Acum am 3 saptamani de cand e asa. nu ma doare, dar e umflat.

| zaf1987 a răspuns:

Du-te la un doctor.ai mai mult ca sigur o fractura