| TDGMeebu a întrebat:

Hey!
De vreo 2 zile au inceput sa ma doara sanii foarte tare.
Stiti cumva din ce cauza?
Mersi mult!kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Probabil trebuie sa-ti vina menstruatia sau esti inca in perioada pubertatii si cresc.

| Petronela a răspuns:

Buna! Cauza durerii sanilor poate fi:ori trebuie sa iti vina menstruatia ori sunt in perioada de crestere.Nu iti face griji ca peste cateva zile iti va trece, vei vedea.Multa sanatate

| mermadia a răspuns:

Poate fi de la menstruatie(trebuie sa-ti vina) sau poate te-ai lovit si nu stii tu.prima varianta e cea mai plauzibila! stai linistita, se intampla multor fete, insa, ca de obicei, daca simti ca durerea este insuportabila, o vizita la doctor te-ar scapa de acest lucru suparator.

| Cuuukii a răspuns:

Buna!
Sunt mai multe explicatii.
1. iti vine ciclul
2. te-ai lovit
3. te dor pentru ca iti cresc
4.ai dormit pe ei
P. S-consulta un medic

| EmmyK a răspuns:

Depinde ce varsta ai! Daca esti in crestere e normal dar daca esti mai mare e posbil sa te doara de la menstruatie daca esti in acea perioada... daca nu atunci speram sa nu ai vreo problema daca da sa mergi la doctor. Sper sa te faci bine :*

| DarkMusic a răspuns:

Cresc stai linistita happy sau trebuie sa ti vina menstruatia.depinde

| Denisaa a răspuns:

Probabil din cauza ca cresc.Si pe mine ma dorbig grin

| MeduzaInaripata a răspuns:

Nu suntem doctori, so...

| BlueEyes_4836 a răspuns:

Din cauza menstruatziei. sau pentru ca iti cresc tongue aceeasi explicatie big grin