| Ionut46523 a întrebat:

Hey, deci am o problema imensa... Mi s-a facut un cos imens pe spate cu puroi, mi s-a umflat si inrosit piciorul drept si imi amorteste. Plus ca mi s-a umflat si degetul aratator de la mana stanga. Si problema este ca ma doare de mor.ce poate fi? Am programare de abia vineri la control. Dau funa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este mult pana vineri --- infectia progreseaza.Suna la 112, spune ca ai nevoie de ajutor medical.

| minrest a răspuns:

Eu zic sa mergi la camera de garda a unui spital. Cum a zis ai Alessia, infectia progreseaza.

| untu a răspuns:

Este posibil sa fie guta de la degetul aratator si la piciorul drept! Mergi imediat la urgenta si sa ia masuri si sa va aplice tratamentele! Buba cu puroiul trebuie tratat imediat!

| aumih16 a răspuns:

Naspa nasol! trebuie sa te duci la cel mai apropiat spital si sa te tratezi!

| alexandru0995 a răspuns:

Se poate sa fie un virus cred sau ceva, poate nu este asa rau daca te-a programat abia vineri, nu te speria ca nu este ceva foarte rau se mai intampla si asemenea la mai multe persoane, succs sa te faci bine