| Deby' a întrebat:

Hey!
Deci... mi-a venit ciclul anul acesta. si mi-a venit regulat, pana acu cateva luni, cand mi-a venit o luna da o luna ba, o luna da si acu mi-a venit si cred ca am vreo 2 saptamani deecand sunt pe rosu. In prima saptamana mi-a venit incet, si acu imi vine normal, adica nu da semne nici sa se opresca nici sa fie mai tare. E normal? mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal, deja o hemoargie de doua saptamani e un semnal de alarma. La varsta ta, sa fie neregulat e normal, dar o pierdere de sange atat de indelungata este periculoasa pentru sanatate. Vorbeste cu mama ta sa te duca la ginecolog pentru o ecografie (nu consultatie, daca esti virgina).

| Daria a răspuns:

Depinde de cand ti-a venit ciclu. dar din cate stiu eu in primii 2 ani poate vin neregulatwinkingasa ca nu te ingrijora

| LoveMusic a răspuns:

Nu te speria.Este normal.Prima dată vine mai puţin, apoi în cantităţi tot mai mari.Menstruaţia neregulată este normală la început.Totuşi, vorbeşte cu mama ta, ea îţi explică mai bine decât mine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti vine incet...incet.si dupa mai mult...si a zis iubita me ak la un moment dat o sa iti vina in cantitati industrialethinking nu stiu asa a zis ea