| alma200033 a întrebat:

Hey! Este normal ca după 2 săptămâni sa vină menstruația?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onlychengs a răspuns:

Daca esti abia la inceput inseamna ca organismul mai are nevoie de timp ca sa iti vina regulat. Mai asteapta putin si o sa vina

3 răspunsuri:
| Yunnochan a răspuns:

Dacă nu ai menstruația regulată se mai poate întâmpla și chestii de genul, dar foarte rar sau o singură dată, nu de fiecare dată.
În schimb, dacă o ai regulată, ar fi cazul să îți faci un control...

| ImiPlacMexicaniiXD a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Poate menstruatia ta inca nu vine cu regularitate si nu trebuie sa-ti faci griji.
Dacă ai ciclu normal, poate fi vorba de chisturi ovariene sau ceva. Cunosc persoane cu probleme de genul. Ar fi indicat sa consulți medicul

| alma200033 explică (pentru ImiPlacMexicaniiXD):

Sunt la inceput (2 luni)

| onlychengs a răspuns (pentru alma200033):

Daca esti abia la inceput inseamna ca organismul mai are nevoie de timp ca sa iti vina regulat. Mai asteapta putin si o sa vina