| alma200033 a întrebat:

Hey! In cat timp se regenerează parul după cădere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca se fizeaza problema care a generat caderea parului (hormonala), regenerarea completa se poate face in 12 luni.

| gothicbat a răspuns:

Cam vagă întrebarea.

| bbnnmm a răspuns:

Poți încerca șampoane pentru creșterea/regenerarea părului: Alpecin, Parusan, Recupar, Plantur, Gerovital. Mai poți folosi uleiuri: ulei de argan, ulei de jojoba, ulei de avocado, ulei de cocos, ulei de măsline, ulei de ricin (e bine să fie puțin călduțe atunci când le aplici pe păr pentru a pătrunde mai eficient în scalp și le poți lăsa cât timp vrei tu); vitamine: vitamina A, vitamina E, etc. sau fiole pentru păr. Mai poți prepara măști: cu ou, cu miere, avocado, argilă, zeamă de ceapă, aloe vera, urzică. Caută detalii pe internet despre cum se prepară fiecare și cum le poți combina - sunt sute de combinații.

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Regenerarea parului difere de la fiecare om în parte și de felul prin care te-ai tuns, dacă ai fi dat mai multe detalii te-ași fi putut ajuta mai bine.

| NExT69 a răspuns:

Hei, depinde de la persoana la persoana.
Uite aici un articol si poti cauta si tu mai multe pe internet.
https://www.tonica.ro/totul-despre-caderea-si-regenerarea-parului/