| DouaPuncteD a întrebat:

Buna seara, TPU!
M-am confruntat cu o cădere masivă a parului acesta ajungând la jumătate din cât era de des. După stagnarea căderii, in cât timp credeți ca as putea sa revin la parul des pe care il aveam inainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La aceasta intrebare nu-ti poate raspunde nimeni, pentru ca depinde strict de corpul tau si de hrana pe care o mananci zilnic, hranind hormonii tai, care-si iau vitaminele si mineralele zilnice, din hrana ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Este posibil ca sa nu mai ai niciodata volumul de par pe care l-ai avut inainte, indiferent cat vei incerca sa-l regenerezi si sa-l stimulezi.
Am trecut prin asta, la 20 de ani aveam parul pana la fund si foarte-foarte mult. Am trecut printr-o problema de sanatate si am pierdut jumatate din el, care nu s-a mai regenerat niciodata.

| Rovana17 a răspuns:

Încearcă măști de păr și ia un complex de vitamine