| meryy11 a întrebat:

Hey! marti ma duc la stomatolog si o sa -mi scoata un ciot al unei masele. o sa doara? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SpeșălGirl a răspuns:

Spune-i sa iti faca anestezie si nu o sa te mai doara este singura cale.Eu am mers ca sa-mi scoata nervul, eram atat de speriata, auzeam de peste tot ca atunci cand iti baga seringa sa iti faca anestezie te doare, dupa e si mai rau.E FALS! Atunci cand mi-a facut anestezie nu am simtit absolut nimic si nici cand mi-a scos nervul.Si gandeste-te ca mi-e mi-a facut cu freza 3 canale in dinte, apoi mi-a bagat vreo 20 de ace in fiecare canal ca sa curete si mi-a scors 3 nervi.Deci cu anestezie, nu simti nimic!

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu. Iti face anestezie si nu te doare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tehnicile şi dibăcia stomatologului în cauză.

| CartoonN a răspuns:

Pai o sa doara nitelus,dar decat sa stai asa si apoi cand te-o lua durerea, stii cum te duci la stomatolog si-l rogi sa-ti scoata ciotul laughing Te doare pe moment, apoi vreo doua ore o sa ai gura punga, dr e in regula, calm nu se moare.

| LauraDulcica a răspuns:

Depinde... Dacă o să îți facă o injecție sau te va da cu o crema ca să îți amorțească gura, nu te va durea decât foarte puțin. Dacă nu o face, s-ar putea să te doară. Oricum, trebuie să fi optimist(ă). Bye, bye.

| AdyBen a răspuns:

Nu cred ca o sa doara decat daca ti-o scoate cu ciocanul (glumeam).In Concluzie fii curajoasa.

| adatha a răspuns:

Bună!
Pai nu cred dar trebuie sa fi curajoasa si gandeste-te ca o faci pentru tine si ca baba sufera la frumusete.
Sper cq te-am ajutat
Ma rog, eu iti urez BAFTA
Fundita?♥