Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si am fost la stomatolog, mi-a spus ca trebuie sa imi scoata 2 masele. Asa ca mi-a dat bilet de trimitere la Facultatea de Stomatologie din Bucuresti ( este decat una singura in Bucuresti ). Vreau sa stiu daca trebuie sa platesc. Stiti daca se plateste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai bilet de trimitere, nu trebuie să plătești.
Preventiv, ia bani la tine.
Pa, pa.

| sasukeady a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Am bilet de trimitere. Eu acolo fac gratuit dar doamna doctora mi-a zis ca nu poate lucra la masea decat daca imi scoate cele doua si trebuie sa merg la Facultatea de Stomatologie. Oricum o sa iau bani eram curios, ca tata mai mult tine bani pe card si vroia sa stie daca isi scoate bani de pe card. Marti ma duc si vad daca ma costa sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| ladypink1 a răspuns:

Daca ai trimitere nu trebuie sa platesti.

| sasukeady a răspuns (pentru ladypink1):

Da am fost de 2 ori ca aveam 2 masele de scos. Am platit 45 RON pentru o extractie. Si a doua oara tot la fel am platit, m-a costat 90 RON + 60 RON ce i-am dat doctorului.

| Azµre a răspuns:

Dacă ai bilet de trimitere nu ar trebui dar preventiv să ai măcar 150 de lei la tine!

| Retardatus9000 a răspuns:

Eu credeam ca se merge la dentist nu la stomatolog

| Raluca444444443218765 a răspuns:

Cred ca trebuie sa platesti. Vei afla acolo.Am trecut si eu prin asta cand aveam 9 ani. Mi-a scos un dinte. Sa nu te sperii, va trece repede.happy

| sasukeady a răspuns (pentru Raluca444444443218765):

Marti ma duc, oricum de speriat nu ma speri si nici nu o sa ma doara.

| mihamihaelaalex a răspuns:

Spune-i medicului sa iti faca o radiogtafie, daca a ajuns caria la redacina spune-i sa le scoata daca nu trebuie pus un pivot cu surub(nu doare)ca daca le scoti altele nu maicresc