| byanka_1662 a întrebat:

Am pierce in limba de 2 zile si sub limba la pierce imi iasa o chestie alba. Este infectie? Daca este infectie ce trebuie sa fac? eu nu vreau sa imi dau pirsu jos... m-am chinuit sa imi dau gaura in limba si acum nu vreau sa mi-l dau jos? ce trebuie sa fac? trebuie sa iau ceva anume pentru asta sa imi treaca?

Răspuns Câştigător
| Danny a răspuns:

Poti sa incerci un tratament cu antibiotic, insa ai nevoie de indicatii de la un medic, nu sa iei medicamentele cum te taie capul, si sa-ti dai jos piercingul cam o saptamana, si in asa fel se si vindeca si nici nu ti se astupa gaura cum se aude la unii.

11 răspunsuri:
| LoVe_6598 a răspuns:

A... pai da este infectie. dar nu ai cum sa tratezi. eventual sa-ti dai pirsul din limba jos cam 1 saptamana... e cam singura solutie. dar ai grija ca daca ti s-a intamplat o sa ti se mai intample. e ca atunci cand iti coace urechea. [gaura].
fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu frate nu are nimic si mie mi-a iesit asa nu are nimenik o sa iti dispara cand tise vindeca adica dupa cateva zile de cand tia iesit si eu am patit la felwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-a iesit foloseste apa de gura si ii mult mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal sa ai 'chestia alba' sub limba nu va mai panicati aiurea oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh si apropo
fatafaranume ciuperca aia a ta de care zici nu e ciuperca ^^
ai doar limba incarcata. spalate pe dinti si pe limba si bla bla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Farteeee azi mi.am dat gaura, imi vine sa ma urk pe pereti am putut sa manank o gramada si vb. ft. bine nu am nikio prb. da faza e ca ma doare limbutzaaaaaaaaaaa laughing add : alexandra. sweet2010

| fatafaranume a răspuns:

A si eu am :]
e puroi

=]
infinebig hug
am vrut sa vad intreb"big hug
vi s-a facut alb pe limba`?
asa ca un fel de ciuperca?
rasp plsbig hug

| byanka_1662 explică:

Multumesc pentru sfaturi! Acum sunt bine, nu mai e nici o chestie alba happy, si nu am luat nimic...

| Seful_Tau_Cristi_1995 a răspuns (pentru byanka_1662):

Poti sa ma ajuti si pe mine cu niste raspunsuri? Si eu am pirsul de o saptamana si mi umflata limba, adica am o galma langa gaura, si o besica care mi-a zis o fata de la farmacie ca e puroi nu am mancat lactate si nici sucuri acidulate sau etc. dar in rest mancare manc orice si nu am treaba nu ma doare, doar atata ca am besica aia (puroi) si ca am galma. cam in cat timp imi trece sau ce sa fac? sad

| bengosu_1526 a răspuns:

Cam dupa cat se astupa gaura din limba? ca eu l`am scos 3 zile. ca mi-a aparut si mie chestia alba sub limba.si am scos pirsu` 3 zile. si cand l`am bagat iar a trebuit sa ma chinui un pic ca intra greu acolo sub limba unde era chestia aia alba. care stiti spune`ti`mi pls cam in cat timp se astupa gaura. merci mult

| Izzy_3019 a răspuns:

. nu stiu cum ai tu gaura aia in limba. dar trebuie sa ai si tu mare grija sa nu til dai dracu in vene sau sa atingi vreun nerv ca dupa aia e grav. eu stiu multe de gaura in limba pentru ca mi-am dat singura cu branula. da daca vrei sa stii mai mullte da add aa. dixide