| bianca_3422 a întrebat:

Va roooog! urgent! pentru cei care stiu ceva despre pierce in limba! Mi-am pus acum 2 zile pierce in limba si acum imi e super umflata ma doare tare si am. cred ca puroi e ala. E o chestie alba in jurul bilitei. Specific ca l-am facut la nergu intr-o baie si pierceul nu era desinfectat ...si au pus 3 persoane mana pe el inainte sa-mi-l puna in limba Oare este infectat? sau asa e normal sa se faca limba? Va rogggg un raspuns. fundita si vot!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

S-a infectat. Maine dimineata, mergi la medicul ORL-ist pentru toaleta plagii, vaccin antitetanic si alte recomandari.

| oanaamaria a răspuns:

Nu-i deloc bine ce-ai facut. In primul rand este posibil sa-ti fi spart ceve vena din limba, si mai mult ca sigur s-a infectat. Mai bine mergeai la un salon de pierce-uri, si nu riscai. Du-te urgent la doctor!

| bianca_3422 explică (pentru oanaamaria):

Cum sa-mi sparg vena doamnee? daca imi saprgeam vena imi curgea ft mult sange si vaii...nu in nici un caz nu e sparta vena.

| bianca_3422 explică:

Da mi s-a spus ca e ok... e putin mai tare umflata dar cica e ok. ma gandeam sa astept o saptamana si daca nu-mi trece sa-l scot. e ok oare?