| Allexutsa_8314 a întrebat:

Hey!:* O colega de-a mea a facut rubeola... a luat de la parintii ei care aveau deja rubeola de la sfarsitul saptamanii trecute, iar ea a venit la scoala pana miercuri. Eu nu am facut rubeola, am facut cand eram mica pojar si varicela. Credeti ca o sa iau? Daca da, in cat timp apare... ceva detalii? Va rog:* Dau funda, voturi Multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| vlatz a răspuns:

Detalii nu stiu sigur dar aceste boli sunt "bolile copilariei" daca nu leai facut cand erai mica tot le faci o data si o datahappy poate scapi acum sau poate nu... cine stie

| 12alex12 a răspuns:

Daca ai facut nai nici o sansa sa mai iei deci fi fara grija! funda

| Allexutsa_8314 explică:

Nu am facut rubeola ...am facut doar pojar si varicela