| Musafuka21 a întrebat:

Am o durere de cap in partea de sus in dreapta care variaza spre tampla si ochi cumva in spatele acestuia, am fost peste tot, la neurologie m-a testat m-a pus sa ma indoi nu stiu ce si chestii apoi dat drumul, azi am fost la oftalmologie mi-a pus picaturi in ochii si mi-a luat dioptriile, si ma vad abia Luni cu domnul doctor, ce pot face ca ma omoara durerea asta, pe langa asta imi mai vine sa si vomit de la durerea asta. Am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai sta pe aparate electronice!
Inchide telefonul, computerul, tableta, jocurile, nimic electronic cel putin cateva zile, de aceea au aparut durerile astea.

| ioana748 a răspuns:

Totusi, banuiesc ca ai luat ceva Panadol, Aulin, lbuprofen... pentru durere.
Sanatate,

| Musafuka21 explică (pentru ioana748):

Am luat de toate, nici macar cel mai mic efect

| ioana748 a răspuns:

Compresa cu apa rece, cu cartof, cu spirt.din astea babesti.
https://adevarul.ro/......58275.html
Pentru voma, emetiral.
Sanatate,

| Anonim240 a răspuns:

Du-te la oftalmologie, s-ar putea să ai probleme cu ochii

| Musafuka21 explică (pentru Anonim240):

Pai am fost azi, mi-a luat masurile si luni ma vad cu doctorul

| Anonim240 a răspuns (pentru Musafuka21):

Am avut o verișoară cu problema asta și a descoperit că avea probleme la ochi. Mai puține ecrane