| JokoSmile a întrebat:

Hi. La mine in clasa sunt 7 copii cu varicela, bine 1dintre ei a scapat de probleme, ceilalti sunt acasa. De miercuri si colega mea de banca a facut varicela si acum e acasa. Si pe la alte clase sunt cazuri de varicela, pojar sau rujeola big grin... o fii vreo epidemie ceva.brr... I don't want to see. Eu cand eram mica am avut doar varicela din cate stiu, presupun ca nu mai pot face si a2a oara nu? I don't want to see big grin Chiar nu vreau. prea multe bubite big grin.
Peace

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ir3al a răspuns:

Pai ai grija ( pe bune ) ca se ia foarte repede mai ales daca esti in clasa cu un bolnav de varicela.

| mariamaria22 a răspuns:

Daca ai avut nu mai faci varicela iar daca nu nu te speria chiar bucurate.E mult mai rau sa o faci la o varsta mai inaintata decat acum. E mult mai usor cand esti copil. La adulti starea generala e mult mai proasta, dureri groaznice, eruptii multiple