| anonim_4396 a întrebat:

A inceput sa imi cada parul de ceva timp, sunt disperat, am 15 ani si nu stiu ce sa mai fac, nu vreau sa chlesc, cum o opresc? Parul cazut de la radacina se regenereaza?crying( Ajutati-ma va rog crying(((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Stai liniștită că, părul se regenerează!
Poate să pice si 100 de fire de păr pe zi.

| roxanamariaa a răspuns:

In general se regenereaza.
Si eu am trecut prin asta, du-te la un salon mai bun si o sa primesti un fel de balsam care ajuta mult happy

| Idle a răspuns:

Stai linistit cica e normal sa cada 50 de fire de par pe zi. Si da se regenereaza....nu scapi asa usor de el.
Spalate mai rar pe cap si vezi ce se intampla.

| SonnyFlameFan a răspuns:

Si mie imi cade parul si am aceeasi varsta ca si tine! Sunt mai multe cauze, ca si stresul, alimentatia nesanatoasa, genetica.Ca remedii ar fi sampoane care combat caderea parului, cum ar fi Sampon anticadere Gerovital.Un alt tratament bun si naturist ar fi uleiul de ricin. Exista si niste suplimente numite Follixin pe care le poti cumpara de pe www.follixin.ro.Dar am auzit ca cel mai eficient tratament ar fi biotina forte (biotina 7500) si samponul cu biotina.Alta alternativa ar fi zincul chelatat 25 mg.Paba 500 mg este o alta vitamina B care se poate lua fiind buna impotriva caderii parului si previne in acelasi timp incaruntirea. Vitaminele sunt si ele de mare ajutor, orienteaza-te spre vitamine gen Nature's Bounty, Aspasia, Centrum, etc...petroleum de la gerovital este iarasi bun...Nu stiu ce sa iti mai spun, incearca si daca iti este tot la fel, atunci du-te la un medic! Succes!:)