| Alexandru2005 a întrebat:

acum doua zile am vrut sa sar un zid si la aterizare am cazut cu piciorul stramb.De 2 zile inca ma doare cand il rasucesc in anumite pozitii si cand calc pe tot piciorul iar eu merg pe o anumita parte a piciorului, schiopatand unde durerea este suportabila.Nu stiu ce este, ai mei au spus ca nu e de doctor dar inca ma doare de 2 zile de la impact. Este de ghips? Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

E o entorsa. Daca nu o tratezi, se vindeca mai greu.
Intreaba la farmacie despre unguentele recomandate pentru situatia ta.