| ionika17 a întrebat:

Salut Tpu.Am o problema, acum cateva zile am o avut o durere in partea dreapta sub coasta care cateodata cobora mai jos.Am fost la medicul de familie m-a controlat, dar nu am simtit durere, m-a trimis sa imi fac urina (inca nu am rezultatul). Urina mea are un miros a dulce si urinez de foarte multe ori in aceeiasi zi. Durerea din partea dreapta a mai cedat si acum am o durere mare la laba piciorului stang chiar acolo la inchietura de abia pot sa calc si sa merg, merg mai mult schiopatand ma doare si la mers si la repaus, eu o durere asa fixa.M-am dat cu o alifie dar parca ma doare si mai tare imi simt piciorul asa cald parca imi arde, langa talpa se mai vad asa ca niste vene. Oare de la ce sa fie?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Durerea de picior nu cred ca are treaba cu durerea de la burta. Putea sa aibă o legătură dacă era în partea de sus a piciorului, dar asa nu prea are treaba.

Ideea e ca ce ai tu având în vedere și faza cu urina, poate fi o problema la rinichi sau o infecție urinara.De obicei când ai o durere de rinichi ea persista în zona costelor, spate sau uneori vine pe toată partea de sus a burții dintr-o parte în alta, plus evident probleme cu urina.Asa ca așteaptă rezultatul analizei și ia tratament.
Legat de picior daca nu cedează disconfortul mergi la medic și cu ala.

| anonimg a răspuns:

Trebuie să te consulte un medic specialist, nu medicul de familie.

| AmandinaDragan a răspuns:

Ceva destul de grav. Ai sa vezi ca durerea se va deplasa in alta parte. E timpul de analize complete. Doar stii de la ce este, nu?

| IonelaIasmina a răspuns:

Bună.
Poate fi o raceala la ovare, de asta te a trimis și medicul la analize DE URINA pentru că acolo se vede daca ai raceala la ovare. Durerea piciorului nu are legătură cu durerea de sub coaste. Iar venele nu contează dacă se vad, și mie mi se vad foarte rău, dar nu e motiv de îngrijorare. Durerea de la picior, nu o baga în seama, iar Durerea de sub coaste sa nu fie ceva raceala la ovare, sau dupa la alte organe.

| ionika17 explică (pentru IonelaIasmina):

Sunt baiat!

| ionika17 explică (pentru ionika17):

Analizele de urina mi au iesit bine m-am uitat eu pe ele!

| IonelaIasmina a răspuns (pentru ionika17):

Du te sa le citească medicul, ca să fi sigur. (szc, nu avem de unde sa știu dacă ești băiat)