| antonio30 a întrebat:

am 13 ani si 60kg. Aprox 1, 53 inaltime. Fac inot de performanta vreau si eu ceva diete sau sfaturi dar fara peste si salate

Funda+Vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Codeine a răspuns:

Ai nevoie de o alimentație echilibrată, mese de 3 ori pe zi fixe și încercă să reduci cantitaiv mâncărurile de la fast-food, nu e nevoie sa le elimini definitiv ci doar cantitativ și rărește consumația în loc de 5 ori pe săptămână reduce-l la doar de 2 ori. Ar fi indicat ca să introduci legumele pentru a face primele 2 săptămâni detoxifiere. Acum, îți dau un sfat foarte bun în loc să fierbi legumele în ciorbă, deoarece prin fierbere își pierd peste 50% din proprietățile nutritive. Fă asta : în apă de băut taie pătrunjel, morcov etc., legumele care îți plac, cele cu rol de detoxifiere (verdețurile), cu vitamine multe și lasă-le în apă timp de 2 ore, în timpul ăla toate proprietățile se elimină în apă ( 70-80% ) după strecori și bei apa, e o metodă foarte bună! Sper că te-am ajutat cât de cât. Încearcă să-ți faci propriul program. happy

5 răspunsuri:
| TanteMarianne a răspuns:

Scuze ca iti zic, dar esti supraponderal. 153cm si 69kg.sa papi multe fructe si legume. mananca des, dar puyin. un castraveye la 9un mar la 10. Si sa nu mamamvi dupa ora 5sau 6

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru TanteMarianne):

rolling on the floor 69 kg? A zis 60 laughing Câtă perversitate...

| TanteMarianne a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Pai m-am incurcat un pic. il scriam pe telefon! laughing