| pinky159 a întrebat:

Hey TPU:*,
am 13 ani si sunt fata... sunt cam plinutasad am 58-60kg... am incercat sa tin dieta dar nu potthinking fac abdomene in fiecare seara dar nu mananc multstraight face,ma ingras foarte repede, cateodata mananc odata pe zithinking, nu stiu ce sa fac sa slabescsad

-prieteni spun ca nu sunt grasaoh go on la varsta mea ca sunt unele mai grase decat mineoh go on dar eu vreau sa fiu mai slaba macar sa ajung la 50kg
cel mai bun raspuns dau o...:*
fundita >MAREbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cursedkid a răspuns:

Mananca dimineata fructe si mananca ceva dupa aproximativ 2 ore ceva carne dar nu cv cu multa grasime si fa miscare de 3 ori pe zi regulat(abdomene, alergare pe loc si genoflexiuni), si seara fructe iar cu paine cu cv si te-ai scos, cat sa nu simti k roade stomacul si desigur somnul regulat...si in maxim o luna daca ai face asta s-ar vedea rezultatele, si verisoara mea a avut problema asta si intro vara am rezolvat-o big grin

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| olivikkka a răspuns:

Asta si este greseala ca maninci odata pe zi si apoi cind te scapi la mincare maninci si farfuria. eu cintaream 70 de kg acu cintaresc 59. am inceput sa tin regim alimentar adica maninc de 6 ori pe zi 3 mese principale 3 gustari, insa maninic putin.ese ca maninc la fiecare 2 ore asa ca nu simt asa mult foamea plus fac cu crecul si ma stradoui sa beau apa, succes

| Ioana22B a răspuns:

Pe langa un regim de masa sanatos,adica putina paine,multe legume si fructe, iaurt cu putine grasimi, peste alb sau gratar de pui trebuie si sport.Ce zici daca ti-ai ruga parintii sa te inscrie la un curs de dans? Sau poti merge la ore de aerobic, pilates, tae-boo pentru ca miscarea e foarte importanta atunci cand te lupti cu kg in plus.Iar cand esti impulsionata de oamenii din jurul tau care fac aceleasi miscari ca si tine parca iti vine cheful mai tare!smug

| catalinaicg a răspuns:

Pai depinde si ce mananci. incearca sa mananci cat mai multe frucre si legume pe gratar. piept de pui la gratar, saltefara ulei! scoate din meniu prajelile si mai ales uleiul. nu manca grasimi de orice fel. si fa sport, plimbate mult si bea multa apa plata happy s vei obtine rezultate happy succes :*

| alesaro a răspuns:

Dieta inseamna presiune pe organism, inseamna ceva ce nu ii place, nu asta e solutia, sau in fine, e o solutie de moment. Vrei rezultate de durata, fa o schimbare la nivel de stil de viata, intra si pe http://www.SlabescUsor.ro si vezi ce usor poti sa slabesti in mod sanatos si cu mentinere!