| anaservic a întrebat:

Am 17 ani si de 2 saptamani ma tot confrunt cu o tuse seaca, neproductiva si gat rosu. Tusea a inceput din senin si nu am niciun alt simptom(nu febra, dureri de cap, etc). Am luat sirop de tuse, acc, degeaba. Azi am inceput si tratament cu antibiotic, desi nu stiu daca are vreun efect. Problema e ca simt mereu ca am un corp strain in gat si de acolo imi vine sa tusesc, deci nu cred ca plamanii ar fi de vina. Va rog spuneti-mi ce ar putea fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sorinL1 a răspuns:

Du-te la medic boss. Sunt sanse sa ai pneumonie (zic din experienta) iar cu pneumonia nu te joci; o prietena a murit din cauza ei (tot din experienta zic sad,).