| cezcez a întrebat:

Am facut analizele si mi-a iesit acidul uric maree creste si de la tigari? cum pot face sa mai scada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cresterea acidului uric este cauzata de stresul emotional, exercitiul fizic intens, postul negru, obezitate. Nu de la tigari.
Mai creste si prin alimentatie: http://www.sfatulmedicului.ro/......ntele_6942

| AnthonyWhite a răspuns:

Mananca sanatos, mancare gatita
nu bea sucuri
decat ceai, apa, compot, supa
fara lapte
fara carbogazos
tigarile... gudronul, nicotina in sange
asta se vede la analize
tigarile fac rau la gat la cap, stomac, plamani si la pancreas. Atat doar happy
iti recomand un trabuc macar 1 data pe luna