| Panteraa a întrebat:

Am la degetul mijlociu spre cel aratator o umflatura. Cred ca e de la scris. O am de mult timp. Cum pot scapa de ea? Nu ma doare, dar e inestetica. Mai incerc eu sa tai cate o data cate putin din ea, dar nu pot foarte mult, plus ca se reface.Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Este doar de la scris, si se duce cu timpul daca nu mai scrii mult.
Eu din anul 2 de facultate am scris doar pe tableta, si acum nu mai am aceea galma la deget.
Nu este indicat sa o tai deoarece se poate infecta, apoi dai in alte lucruri mai serioase si mai dureroase.

| Borcanelul a răspuns:

Si eu am umflatura acolo pentru ca am avut de scris proiecte la scoala. E pur si simplu o batatura.Nu poti sa scapi decat daca nu mai scrii si nu iti recomand sa tai din piele pentru ca o sa te doara.

| DeeaDeDe2002 a răspuns:

Şi eu o am. Este de la scris. Nu ai ce să ii faci.