| uless a întrebat:

in urma cu cateva zile m-am prostit cu un prieten care m-a prins de degetul aratator foarte tare si ma miscat tare si deodata s-a auzit o pocnitura foarte tare si a inceput sa ma doara.
Am o umflatura mica intre degetu aratator si cel mijlociu.
Acum nu prea pot face nimic cu degetul aratator, de exemplu daca incerc sa iau telecomanda doar cu degetu aratator si degetu mare incepe sa ma doare unde ii umflatura, sau nu pot trage pantaloni spre exemplu...

Chiar nu stiu ce sa fac, sper sa nu fie ceva foarte grav...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blackwidow10 a răspuns:

Buna! Asculta-ma ce trebuie sa faci: Ia-ti diclofenac, unge-te si trage-te acolo unde te doare. O sa fie relativ insuportabil, dar trebuie. Faci asta cam de 3-4 ori pe zi, timp de 10 minute. Apoi pune-ti gheata dupa ce te dai cu crema. Dar nu direct gheata pe deget! E mare greseala, pune-ti gheata in ceva subtire ( o carpa, o bluza) si tine acolo. In cateva zile ar trebui sa fie ok! Bafta!

| uless explică (pentru blackwidow10):

Multumesc pentru sfat, fac deja de cateva zile si ii mult mai bine, mi s-a vindecat destul cat sa pot juca in turneu de handbal care il am maine! mersi din nou

3 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Du-te la medic, deoarece daca mai stai mult s-ar putea sa te doara si mai tare, sau in cel mai rau caz, sa faci o infectie langa os (asa cum a patit mama). Multa sanatate!

| uless explică (pentru blackcat99):

Multumesc pentru raspuns, sincer mi-a fost cam frica sa merg la medic... data viitoare voi merge cu siguranta.