| devor a întrebat:

Hey tpu.Am nevoie de o parere. Fundita!
Acum cam o saptamana si ceva, duminica dimineata pe la 10 si ceva eram in autobuz.Eram imbracata intr-un tricou si pantaloni scurti, erau 30 si de grade.Stateam in picioare si erau destui oameni.La un moment dat ma uitam pe geam,am simtit ca mi se face rau, nu mancasem si a inceput sa mi se innegreasca privirea.Trebuia sa cobor din autobuz si nu vedeam decat negru, absoult nimic.Am reusit sa cobor cu greu si eram pe strada, am ajuns cu greu pe trotuar(ca sa nu ma calce vreo masina) si am inceput sa-mi revin.M-am asezat pe un scaun si la cateva secunde am vomitat.Tin sa mentionez ca atunci eram in a 2-a zi de menstruatie si iau anticonceptionale de vreo 4 luni, eram in pauza aceea de 7 zile, si cand am luat ultima pastila din blaster la cateva ore dupa am avut diaree. Aveti cumva vreo idee de la ce ar fi putut sa fie senzatia aia de lesin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Du-te la doctor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi nu avem idee, dar sigur un medic, dupa ce iti face un set de analize va avea

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de o anemie. Pierderea de sange provocata de menstruatie si caldura excesiva ar putea fi cauzele acelei stari de slabiciune.In mod normal pastilele AC nu provoaca/induc astfel de manifestari. Cel mai indicat in situatia ta ar fi o vizita medicala si investigatii mai ample prin analize a starii tale generale. Multa sanatate.

| iulian1302 a răspuns:

Cel mai probabil ai facut o lipotimie datorata caldurii excesive si datorita faptului ca probabil nu te-ai hidratat suficient. Aceste stari lipotimice pot aparea la orice varsta si pot duce pana la stari de lesin. Cel mai indicat in cazul tau este sa mergi la medic si sa iti faci un set complet de analize pentru a vedea daca nu este altceva( probabil o hipocalcemie). In privinta anticonceptionalelor nu cred ca de la ele ai avut aceasta stare. Totusi, asa cum am spus, mergi la un consult medical de specialitate. Multa sanatate!