Întrebare recomandată | AlexaSiAtat3 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor.
Imi puteti spune ce ar trebui sa fac ca sa slabesc 5-7 kg?
Mananc la ore regulate, cam greu cand vin de la scoala pe la ora 19.
Nu mai mananc dulciuri de vreo 2 saptamani.
In fiecare dimineata fac exercitii fizice, ma trezesc pe la ora 7 pentru micul dejun.
Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PassingBY a răspuns:

Încearcă să renunţi total la pâine. La început îţi va fi mai greu, dar cu timpul te obişnuieşti. Apoi când ajungi la greutatea ideală, reintrodu pâinea în alimentaţia ta, dar treptat. happy

| Sunshine18 a răspuns:

Si eu vreau sa slabesc.
acum 3 saptamani avem 54 de kg si acum am ajuns la 48(si mai am de dat jos).
am inceput sa beau foarte multa apa si am renuntat complet la paine, de vreo saptamana am inceput sa mananc si iaurt activia dar din pacate mie mi-a facut rau la stomac asa ca am revenit la iaurtul simplu.carnea fiarta de pui e iarasi buna cu legume fierte.
in ceea ce priveste dulciurile se mai accepta din cand in cand pentru ca eu nu pot sa renunt la ciocolata.
sper ca te-am ajutat cat de cat

| cQsm1N a răspuns:

Daca alergi cate putin in fiecare zi poate o sa slabesti ceva..sau in exercitile alea fizice intra si alergatul? Pe langa acele exercitii ar trebui si putin alergat.