| Directioner a întrebat:

happy Am 1, 71 m si 62 de kg :-s As vrea sa mai slabesc macar vreo 5-6 kg vara asta! De luni am inceput sa tin dieta, adica sa nu mai mananc prajeli, dulciuri, chipsuri, sa nu mai beau sucuri acidulate big grin si am reusit! happy Am mancat ieri vreo 3 gogosi >:" doua dimineata la micul-dejun si una la 4 ca si gustare! happy Dar nu asta e ideea. Vroiam sa va intreb cum sa fac cu exercitiile fizice? Mama mea nu vrea sa ma lase, pentru ca ea zice ca nu am nevoie sa slabesc I don't want to see Pot sa le fac doar seara pe la 8-9 si nu cred ca au vreun efect! sad Incerc sa mai ies cu rolele, la plimbari prin parc cu prietenii sa mai ard din calorii...dar stiu ca fara exercitii fizice intense nu fac nimic.Deci, are ceva daca fac exercitiile fizice seara? happy
P.S: dimineata as putea sa le fac doar vreo 10-15 minute, pana isi da seama ca-s treaza rolling on the floor)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Mergi cu rolele/bicicleta, alearga, seara fa abdomene vezi ca este un program destul de bun pe youtube pentru abdomene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vai ce complexata esti!
Unde sa mai slabesti fata?
Tu ai greutatea normala, normal e 61 de kg, tu ai 62 esti foarte bine.
Mentine-te asa cum esti, stai calma, nu mai trebuie sa mai slabesti.
Te pup!

| Adelina1998B a răspuns:

Pai, sa stii ca are happy mai ales sa faci abdomene seara cate poti tu si cand te doare mai tare nu te oprii ca-ti arde in calorii foarte mult, rolele fac foarte bine, iti fac muschi la picioare si mai ales sari coarda, daca poti alearga in fiecare zi.ii cel mai sanatos! si slabesti foarte mult prin asta! :* sper ca vei ajunge la kg dorite! te pup :*