| MădălinaDinu a întrebat:

am o curiozitate: de vineri 22 am început dieta cu lămâie, doar că o fac puțin cam diferit; storc o lămâie iar sucul îl amestec cu apă călduță. Am citit pe net că lămâia face bine multor chestii, dar dăunează smalțul dinților sau poate provoca gastrită în cazul persoanelor cu probleme de stomac. Nu-mi fac griji pentru stomac, cât îmi fac pentru dinți. Nu vreau să mi se strice smalțul, așa că m-am gândit să beau această "limonadă" cu paiul, în așa fel să nu-mi atingă dinți (sau toți dinți), iar după ce-o beau să mă spăl pe dinți. Ce părere aveți, e bună această metodă ca să evit să mi se strice smalțul? Dacă nu, voi ce-mi propuneți? DAU FUNDĂ, sper că nu v-am plictisit cu toată descrierea problemei.
p.s. cine vrea să slăbească, această metoda e cea mai bună! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| daniel90987 a răspuns:

In ce consta aceasta dieta big grin?

| MădălinaDinu explică (pentru daniel90987):

În fiecare dimineață trebuie să-ți storci o lămâie și să încălzești puțina apă iar apoi bei aceste doua băuturi împreună înaite de a mânca orice altceva.