| maria1417 a întrebat:

Hey TPU.am o durere ciudata dupa cap. exact in locul unde se uneste coloana cu capul unde e si o adancitura si ma doare si capul...nu sunf foarte puternice durerile.mai exact sunt ca o senzatie de disconfort dar sunt si nu pot trece neobservate.care sa fie cauza lor? poate prea mult efort? acum cateva zile am carat niste galeti destul de grele si am simtit presiune asupra gatului dar nu m-a durut atucni pe moment. sper sa nu fie nimic grav...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Este posibil să fie de la gălețile grele pe care le-ai cărat. Durerea nu o simți imediat,pe moment,ci după aceea.
Ar fi bine să te duci să faci o radiografie la coloană,pentru că poate să fie grav. Este mai bine să fii sigură că nu ai nimic, decât să stai și să primești multe păreri, neștiind ce ai exact.
Aici doar primești orientări și păreri.

Baftă.

| Justmed a răspuns:

Cred ca ai Hipo Tensiune Arteriala, ar trebui sa iti iei tensiunea si sa mergi la cardiolog...

| WeaponGirl a răspuns:

Nu cred ca e de la efort sau ceva grav...mi se intampla si mie sa ma doara, dar la mie stiu care e cauza : nu dorm bine, imi fuge perina de sub cap laughing altadata ma trezeam si nu puteam sa intorc capul deloc in stanga sau in dreapta...sau ma durea acolo unde zici si tu dupa cap
Daca e de la ce zic eu.o sa treaca in 2-3 zilewinking

| Oliveoo a răspuns:

Daca faci mult efort asa cum ai mentionat mai sus se poate sa faci Spondeloza.
Nu sunt sigura ce ai, asa ca mai bine ai merge la un medic, cu siguranta stie mai multe decat mine sau orcine altcineva.

| alem a răspuns:

Du-te la un medic! cu durerile astea nu e de gluma

| alem a răspuns:

Du-te la un medic! cu durerile astea nu e de gluma

| maria5 a răspuns:

Cred ca este tensiunea. poate fii tensiunea.ar trebui sa te consulte un medic