| Noone09 a întrebat:

Am o intrebare daca fac in fie care zii 30000 de pasi cate kcal consum, si cat ar insemna in grame

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de kg, inaltime, viteza, mai multe, astfel de intrebarii sunt imposibil de aflat raspunsul parerea mea

suntserios
| suntserios a răspuns:

30000 pasi inseamna peste 20km pe zi... sigur faci atat?

La un ritm normal de mers consumi ceva peste 500cal.

De grame nu poate fi vorba... conteaza greutatea ta dar mai ales dieta. Ca poti sa bagi in tine 4000cal pe zi si dupa 20km tot sa iti ramana surplus si sa te ingrasi

| Noone09 explică (pentru suntserios):

Da sigur fac atat pasul meu e de
0.7~0.8 si de mancat nu prea mananc foarte mult cred ca consum 1000-1400 kcal am 1.8m si 75 kg si as vrea sa slabesc 4-5 kg imi recomandati ceva

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

27,853 sigur-sigur; dar nu stiu despre ce ai intrebat ca nu ma pricep la domeniul acesta. A priceput sarcasmul raspunsului?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

30000 de pasi de 0, 6 metri, lungimea pasului acceptata si folosita in calculele militare, ar inemna 18 Km. in functie de pentile si rampele de pe traseu, ai consumat intre 700 si 6000 de Kcal

| Freddie23 a răspuns:

Deci eu fac in 10km alergat 10.000 de pasi si ard 1000 de calorii.
Cred ca 30.000 de pasi nu este realizabil fara sa fii vreun atlet de cursa lunga, iar in grame scazute nu prea poti sa calculezi, pentru ca depinde cat si ce mananci.
Degeaba alergi 10km si arzi 1000 de cal, daca bagi 4 snickers dupa care au 1200 calorii. Ca sa slabesti trebuie sa fii mereu pe deficit caloric.