| EdwardAlex a întrebat:

am o masea care a fost plombata acun apx 2, doctora mia spus ca ma va mai durea la schimbari de vreme... bun, o luna nam avut probleme, insa in ultima vreme ma doare daca apas pe ea si simt un mic nod sub ea (la nivelul maxilarului) care ma doare cand apas pe el... ce poate fi? E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Kirito21 a răspuns:

Serios?!? Ar trebui sa te doara maseaua plombata la schimbari de vreme? dar ce sufera cumva de reumatism saraca? O masea plombata corect dupa curatarea corecta a cariei si a infectiei, daca a fost cazul, nu ar trebui sa doara deloc, ar fi fost posibil ca in primele 5-7 zile sa simti un mic discomfort la presiune dar atat nimic mai mult. Este posibil sa ai infectie sub plomba asa ca mergi la stomatolog cat mai repede.