| anonim_4396 a întrebat:

Deci aseara prietenele mele sau dus la disco si peste citeva ore m-a sunat una din ele si mea zis ca sa vin repede la disco ca sa o batem pe o fata.Mam dus dar fata care trebuia sa o batem era o prietena care ma intelegeam bine si nu puteam sa o lovesc pentru ca ma asculta mereu cind imi era greu pe suflet asa ca le-am spus fetelor ca nu ma bag. A inceput cearta, fata aceea a fugit si a ramas prietena ei care se tinea mare.Prietena ei e iubita celui mai bun prieten al iubitului meu asa ca daca ne bateam cu ea ieseam ca sunt in potriva iubitului meu, de data asta tot am refuzat.Prietena mea se certa cu aia si la un moment dat ii trage un pumn in ochi, apoi a traso si ia rup scurta.Toti au sarit sa le desparta si a ramas ca prietena mea o batuto pe ea.Nu imi era frica sa ma bat, chiar deloc dar cind e vorba de iubi las totul.Acum dimineata imi parea rau ca nu m-am batut si eu, am iesit ca o lasa dar nimeni nu cred ca mar crede daca as spune ca am facut-o pentru iubi.Nu vreau sa credeti ca eu si prietenele mele suntem de astea care ne batem permanent.Nuuu! numai atunci cind cineva ne birfeste. Voi ce credeti? cum am procedat?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu cred ca ai niste "prietene" nasoale rau. Hehe, o sa ma trezesc si eu batut acum, ca le-am barfit. laughing
Vai de voi, credeti ca asta este rezolvarea la orice? Parca sunteti niste galite ce se cearta pentru o rama. :-s
Deci, ai procedat foarte bine ca nu te-ai bagat la bataie, si asa ar trebui sa faci oricand, indiferent de imprejurari.
Ar mai fi multe de spus in continuare...
De ce zambesti? Aha, ai pus intrebarea asta la caterinca... si eu am pus botul? :-o

| ignore a răspuns:

Nu e bine sa bati pe cineva ca barfeste pentru ca toata lumea barfeste si dupa o sa barfeasca si mai rau.si pana l urma o sa vina niste fete mai puternice ca voi si o sa luati si voi pumni in ochii.

| BlancaFantasma a răspuns:

Cred ca ai facut bine ca nu te`ai bagat, gandeste`te putea chiar sa va ia politia(bine daca aveti peste 17`18 ani, daca sunteti de 13`14 ani e joaca de copii ce`ati facut voi).in plus ai picat bine in fata celor care v-au vazut caci ai ramas calma nu ai batut sau injurat pe nimeni.Chiar daca ai facut asta pentru prietenul tau, e bine ca nu te`ai bagat in bataie.pe viitor incearca sa nu te mai iei de toate care va barfesc ca nu e bine.mereu o sa va barfeasca cineva si asta nu inseamna ca trebuie sa bateti pe toata lumea.oh go on

| Alina_9354 a răspuns:

Da ai facut foarte bine ca nu te-ai batut dar nu pentru ca aia iti era prietena ci pentru ca o fata nu-si face dreptate cu pumnii! Lasa lumea sa barfeasca, asta e un sport national pe langa altele... daca e sa le inchizi gura la toti ar trebui sa-ti petreci toata viata invinetind ochi si tot nu o sa reusesti sa ii inveti minte pe totiwinking Eu atat iti zic: lasa-te de sportu asta!

| iubiricaa a răspuns:

Stii toata lumea este barfita! si daca ar fi dupa voi.ne-am bate totilaughing.

P.S:de aceeasi parere cu Zenithf

| IsabellaMaria a răspuns:

Sincer?! Sunteti penibile. Trebuie sa nu te bati pentru tine, nu pentru " iubi ". Normal ca lumea va barfeste cand vede ca sunteti mai rau ca niste mahalagioaice. Nu totul se rezolva cu bataia. Lumea o sa barfeasca, o sa vorbeasca absolut tot timpul. Asta inseamna ca trebuie sa va bateti cu toti? Ar trebuii sa nu le bagati in seama, si sa fiti totusi mandre ca sunteti subiectul lor de barfa, inseamna ca sunteti mai importante ca ele. Stii cum? Daca vorbesti de mine, esti sub mine. Trust me happy

| Kaℓi a răspuns:

Sunteti niste delicate si niste feminine.

| SparklingAngel a răspuns:

Pun pariu ca esti tuciurie dupa modul de exprimare si ce reiese din ce ai relatat tu aici.Tu crezi ca asa esti feminina luandu-te la pumni cu alte fete? Urat urraaatttt

| nimenialtudecateu a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui sa te bati ca fata mai degraba stai linistita si iti vezi de ale tale.nu da bine la o fata sa se bata sa se comporte ca un baiat, tu alegi cum vrei sa fii eu ti-am zis o parerea mea :*