| ruxi a întrebat:

Hey TPU!
Am o problema de 3 zile. Mă doare in fiecare zi capul. Culmea inainte de a ma duce la scoala laughing
mama spune ca am tras curent si ca mi s-au infundat sinusurile. Să ştiţi că imi e cam frică de doctor. Am luat zilele aştea nurofen si saridon crezând că e o simplă durere de cap. Am mai luat teraflu pentru ca sunt si racită. Ce sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil te-a tras curentul sau poate ai altceva.
Mergi la medic daca nu cedeaza durerea in cateva zile.
Poti lua antinevralgic pentru durerea de cap.
Te pup!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sunt multe variante, poate este o simpla nevralgie cauzata de statul in frig, poate ai iesit cu capul ud afara? Poate fi si o infectie, ca sinuzita sau otita, sau ceva chiar mai grav, ca meningita.
De aceea ar trebui sa nu mai amani si sa mergi la medic, el poate determina mai bine cauza durerilor si stie ce tratament ar fi mai eficient pentru tratarea lor si a cauzei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am patit si eu, ia antinevralgic si iti trece happy si eu ma speriasem degeaba, de fapt ma trasese curentul nu-ti facegriji, dar ia anti nevralgic la orice farmacie gasesti.

| noid a răspuns:

Iti recomand sa ceri de la medicul de familie o trimtiere catre neurologie pentru un CT cranian. Simptomatologia este asemanatoare multor boli, iar CT-ul te va ajuta cu siguranta sa obtii un diagnostic, deci, un tratament! Sanatate!