| mistikk a întrebat:

deci de 2 zile sunt foarte racita, ma dor picioarele de nu pot sa merg ma or mainile am temperatura ma ustura si lacrimeaza ochii, ma doare in gat, tusesc, am nasul infundat deci simt ca morrr va rog am luat tot felul de pastile :paracetamol, algocalmin, bronhexin, teraflu, si nimic din contra e si mai rau nu mai suport va rog spuneti-mi niste remedii dar din astea mai naturiste... funda:?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Jeny1 a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine! Dacă ai în casă bicarbonat de sodiu, încălzește puțină apă plată( dacă nu fierbe și răcește apa de la robinet)și la o cană de apă călduță pune două lingurițe de bicarbonat și fă gargară. Ceai de levănțică pentru febră, ceai de tei, calmant și ceai de gălbenele, bun la infecții.Te-ar ajuta foarte mult propolisul, mierea și lăptișorul de matcă-cel pur, nu liofilizat.
Asta este ce aș face eu.Nu știu ce vârstă ai și poate totuși nu e o simplă răceală, așa că te sfătuiesc să te gândești să apelezi la serviciul de urgențe de la spital!