| Ankutsaa a întrebat:

Hey TPU!happy Am o problema foarte serioasa[pentru minelaughing:-ss]. Ma inrosesc foarte repede la fata,din mai multe motive: de la soare,cand mi-e cald,cand am emotii,cand ma intimidez[de ex. cand ma intreaba cineva,ceva si nu stiu ce sa raspundstraight face]sau chiar si atunci cand vorbesc cu cineva[mi-e frica sa nu spun ceva gresit si sa ma fac de rasstraight face] Daca doar m-as inrosi,nu as avea nici o problema. Dar cand ma inrosesc la fata,transpir-simt cum curge apa pe fata[mai ales in jurul nasului] si in + imi arde fata ingrzitor de tare!straight face:-s Va rog frumos daca ati trecut sau treceti prin asa ceva,sa ma ajutati si pe mine cu vreau tratamen,macar sa nu mai simt cum imi arde fata. Stiu ca intrebarea asta a fost pusa de foarte multe ori, dar este URGENT! Va rog sa ma ajutati! Promit ca dau Funda.[scuze ca e mult de citit, dar am simtit nevoia sa spun tot ce am pe suflet din cauza acestui defectsad]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Salutare.
Nu e niciun defect! Cu toti ne inrosim cand avem emotii sau suntem intimidati.
Nu este niciun remediu. Insa, ai putea sa te concetrezi mai mult asupra ta. Incearca sa te simti mai bine in pielea ta, sa ai incredere in tine! Bafta si ai grija de tine!

| Ankutsaa explică (pentru h3r):

Multumesc frumos! E foarte dragut din partea ta ca incerci sa-mi readuci increderea in mine! Ti-as da tie Funda, dar mai astept sa vad daca ma mai ajuta cineva:*

| RazerAbyssus a răspuns (pentru Ankutsaa):

Da-i funda ca bine a zis.

6 răspunsuri:
| Frenkenstein a răspuns:

Nu e defect dar ia-ti inima in dinti sa nu iti mai fie frica si emoti. Stiu ca esti fata dar trebuie.Cati ani ai asta e important

| Ankutsaa explică (pentru Frenkenstein):

Am 14 aniblushing

| Ankutsaa explică (pentru Frenkenstein):

Binee am inteles ce credeti despre inrositul la fata[ca nu e defectlove struck] dar eu simt ca imi arde fata si e un sentiment foarte neplacut..nu stiu cum sa va explicsad Nici pentru asta nu aveti vreun remediu? Credeti ca ar trebui sa ma duc la dermatolog, sau stiti vreun tratament natural?sad Help me!

| h3r a răspuns (pentru Ankutsaa):

Buna, iti multumesc pentru apreciere insa nu ti-am raspuns pentru funda.
Cat despre dermatolog, de ce? Daca ai avea ceva pete rosi pe fata, da.