| canddyxo a întrebat:

Buna TPU
Am o problema
Mereu cand sunt in societate ma intimidez foarte rapid mai ales daca sunt baieti sau ceva
Transpir repede si nu mai stiu ce sa spun, ma pierd. Ma balbai si habar nu am de ce spun.
Vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Asta pățesc și eu numai că nu transpir. În cel mai rău caz doar mâinile îmi devin reci și îmi transpiră. Sincer cu băieții mă simt mai ok, situația devine nasoală când în preajmă e o anumită tipă, atunci nu mai pot zice nimic. Ce poți face? Păi încearcă să cunoști și să te obișnuiești cât mai mult cu acei oameni. În timp frica se va duce că te vei familiariza cu mediul. Ești fată? Dacă da, hmm e cam genul meu de situație dar pe dos. Păi e drăguț să fii așa, asta din punctul meu de vedere laughing Încearcă în primul rând să fii ok cu tine și vei evolua, o să vezi(în sensul în care să te accepți așa cum ești).

| canddyxo explică (pentru T0T):

Da, sunt fată. laughing am conștientizat ca ar trebui sa ies dar efectiv nu pot, am anxietate sociala si ma desconsider super super mult, a devenit deja o obsesie chestia asta iar cei din jurul meu vor crede ca vreau atentie sau asa * unii * si sunt o persoana mai nebuna de fel deci intr-un anumit mod sunt si enervanta si mda. sunt complicata happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic, esti inca micut(a) si asta se intampla mult copilasilor, cand sunt in lumea celor mari.
O sa cresti si vei intelege cum stau lucrurile, te vei obisnuii si vei fii mai relaxat (a).
Un sfat: ia-ti inima in dinti si spune ceva, important este sa sparti gheata. Nu uita sa fii politicos, pentru ca prim aimpresie conteaza intotdeauna.

| kaZep a răspuns:

Singura solutie pentru a pierde acest comportament este simplu sa iesi cat mai mult si sa te obisnuiesti cu faptul ca uneori mai esti si in centrul atentiei. Nu exista niciun remediu special in afara de acela in care iti bati aceasta frica.

| canddyxo explică (pentru kaZep):

Am incercat. Mereu exista ceva si fac o greseala sau sunt inteleasa gresit si nu sunt genul de persoana care cum nu ii convine ceva gata, sare la atac.