| Asia29 a întrebat:

Am o problema. Imi creste maseaua de minte si mi s-a umflat de 2 zile si nu imi mai da inapoi. Ma doare foarte rau si nu stiu ce sa fac. AJUTAR! fundita! :* :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cireașăăă a răspuns:

Cel mai bine e sa pui gheata, sa mananci mai moale, si sa iei antiinflamatorii ca si Ketorol. in curand o sa-ti creasca si n-o sa te mai doara

3 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Sincer imi pare rau, stiu ce inseamna durerea de masele, roaga-te la Dumnezeu sa te fereasca de; ziua sa te stranga pantofi si noaptea sa te doara maselele.

| anOnimat01 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa mergi la un specialist! Cel mai pe scurt la un stomatolog! Este cea mai buna solutie! Succes!:*

| KinoAndreea a răspuns:

Pai dc ne intrebi p e noi mergi la dentisttonguelaughing