| DeeaDeiutza15 a întrebat:

Buna!
Imi creste maseaua de minte! Pur si simplu simt ca mor!
S-a umflat toata partea nu pot manca nimic fara sa ma doara gingia sau gatul, am febra si ma doare si urechea
Ce sa fac ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Daca ai in casa tinctura de propolis ori biter suedez, pe un betisor cu care se curata urechile pune una din cele doua solutii si unge locul dureros, unde iese maseaua de minte.
In ureche pune putina vata cu spirt medicinal, iar pentru febra ia ceva antipiretic si bea o cana de ceai de musetel in care ai pus zeama de lamaie si miere de albine, o sa vezi ca te vei simti mai bine.
La gat pune o compresa cu apa statuta(la temperatura camerei) pe care sa o stropesti cu spirt medicinal, peste ea pune o folie de plastic si apoi o fasa de bumbac.
Asa ies maselele, cu durere si de aceea copii mici plang mult si au si febra cand le ies dintii si maselele.
Un gand bun si multa sanatate.

| DeeaDeiutza15 explică (pentru mariana):

Multumesc mult!

| Seby90 a răspuns (pentru DeeaDeiutza15):

Aceiasi problema o am si eu, dar la patrat. Cuisoare si whisky. Nu lua antibiotice.

3 răspunsuri:
| Kirito21 a răspuns:

Poti merge la medicul dentist sa iti faca o incizie in locul in care urmeaza sa iti iasa maseaua de minte ca sa usureze procesul.