| Elyyyyy a întrebat:

am o problema.nu mi-a venit ciclul luna aceasta. ce poate fii? straight face. insarcinata nu am cum sa fiu pentru ca nu am avut niciun contact sexual. app am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 4K985TY a răspuns:

Ar fi bine s a te adresezi la un medic ca sa se uite el. Atunci el sigur iti va spune care e problema. Nu te ingrijora majoritatea fetelor au avut asa ceva la virsta ta

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru că eşti încă la început şi ai ciclu neregulat e normal să te mai sară.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu te speria, ciclul ţi-a întârziat deoarece nu este regulat încă. Este ceva normal dacă ai menstruaţia neregulată.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu ai spus la cati ani ai avut prima menstra.In orice caz, ciclul tau este inca la inceput, nu s-a reglat inca.De regula ii trebuie doi ani ca totul sa fie normal.
As zice sas vorbesti totusi cu mama ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic!

| Elyyyyy explică (pentru anonim_4396):

Am rezolvat problema :*!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elyyyyy):

Bv..ma bucur pentru tine

| EuIulia1528 a răspuns:

Iti intarzie! Nu e nici o problema! Unele fete de varsta ta au avut luni care nu au avut deloc! Asteapta-l ca vine! Fundita?

| Elyyyyy explică:

Multumesc tuturor pentru sfatul. Acum sunt linistita :X

| maryya13 a răspuns:

Heiiiiii nu iti fa nici o problema, ciclul nu iti vine regulat cativa ani. Stiu cum este mie imi venea cu 2 saptamani mai devreme sau mai tarziu. Am fost la ginecolog cu mama si mi-a zis ca nu am de ce sa ma sperii, e ok. Doamna mi-a povestit ca a avut un caz in care unei fete nu i-a mai venit menstruatia 6 luni. Depinde de organism. Keep Calm